Jump to content
Forum Bilgisine Hoş Geldiniz !
Forum Bilgisin'de istediğiniz konuya ulaşabilirsiniz.
Forumda paylaşım yapabilir ve daha fazla içeriğe sahip olmasına katkıda bulunabilirsiniz.
Video , Müzik , Sosyal Ağlar
Sizin için daha fazla seçenek sunabilmek için bir çok alan ve website bağlantısı yaptık.
Müzik , video veya sosyal ağ sitelerimize ulaşmak için kikirde.com sitesini kullanabilirsiniz.
Sizi Burada Görmek Çok Güzel !
Burada olduğunuz için teşekkür ederiz.
Forum Bilgisin'de olmanız gerçekten çok güzel ve size alternatif sunmak istedik.

Sign in to follow this  
TurkCraf

sunucu Site Yedeği Alma - Sunucu Full Yedek Alma

Recommended Posts

Yedek Alma ve gerü yükleme konusunda sorun yaşayan arkadaşlar için bir kaç komut vereceğim.

Önecelikle ssh ya root olarak login oluyoruz ve aşağıdaki komutları yazak toplu yedek alıyoruz.

cd /home

dizinine giriyoruz yedek almanın bi kaç yolu var

1.cisi
/scripts/cpbackup --force

bu komut sunucunuzu kasa bilir o yüzden ikinci komutu veriyorum

for i in $(ls /var/cpanel/users); do /scripts/pkgacct $i;done

tek bir hesabın yedeğini alacaksak eğer

/scripts/pkgacct USERNAME

burada yedek alacağımız user seçiyoruz yani ftp adını yazıyoruz yazdığımız da tüm sitelemirimizin yedeğini home dizini içerisine atar yedeklerimizi bilgisayarımıza indirmek için 

mv /home/cpmove-USERNAME.tar.gz /home/USERNAME/public_html
yazark yedeğimizi USERNAME nin hesabına gönderiyoruz.eğer indirme izni vermek içinde

chmod 777 /home/USERNAME/public_html/cpmove-USERNAME.tar.gz

yazdığımızda domain.com/cpmove-USERNAME.tar.gz dosyasını indirebilirsiniz

eğer başka bir sunucuya taşıyacaksak eğer ve yine root yetkimiz varsa diğer tarafda

yeni sunucunun ssh portu 22 ise 
scp cpmove-* root@85.153.45.11:/home

eğer 22 den farklı ise örnek 5858 ssh portumuzsa
scp –P5858 cpmove-* root@85.153.45.11:/home

şimdi yedeklerimizi aldık bunları yüklemeyi anlatacağım bazı arkadaşlarımız önce wehm den host açıp sonra yüklemeyi seçiyor kesinlikle whm den hiç bir hesap açmıyoruz yedekleri tekrar yüklemenin bi kaç yolu vardır

whm ingilizce için 
Whm >> Backups >> Restore a full Backupps File >>
Whm Tr için:
Whm Yonetimi >> Yedekleme >> Tam Yedeklenmiş Dosyayı Yükle >>

burada boş bi kutu var buraya yedek adını cpmove-USERNAME.tar.gz olarak yazmayacağız eski sunucumuzda ftp adi neyse onu yazacağız örnek s-destek.com sa sitemiz ftp adımızda hamit se hamit yazarak Restore butonuna basıyoz TR whm de Yükle Butonuna basiyoruz
ve işlemin bitmesini bekliyoruz bu biraz zaman alabilir eğer bunu daha hızlı ssh dan yapmak istiyorsak

for x in $(ls -A *.tar.gz | cut -d "-" -f 2 | cut -d "." -f 1); do /scripts/restorepkg $x; done

yazdığımızda home dizinindeki tüm yedekleri in açar ve whm dende hesapların açılmış olacağını göreceksiniz databe isimleri www/ klasörü ve içeriği ftp şifreleri eskisi gibi sadece şimdi size dns domaininiz iplerii güncellemeniz gerekiyor

eğer irc hesapları varsa yedekler dns güncellemeden öncemeden hesap ın ftp sine girip unrealircd.con eggdrop.conları ve services radyo.con dosyalarındaki ipleri değişip start verelim daha sonra dns iplerimizi güncelleyelim hala bu konuda sıkıntı yaşayan olursa tereddütsüz msn eklesin ekibim gerekli yardımda bulunacaktır

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Similar Content

  • By TurkCraf
   Sunucu yönetimi en basit tanımıyla, internet sitelerinin ya da diğer uygulamaların bağlı olduğu sunucuların sağlıklı ve düzgün çalışabilmesini sağlarken aynı zamanda bu sunucuların idaresinin yapılmasıdır.
   Kendinize ait bir sunucunuz yoksa ve bir hosting firmasından ya da veri merkezinden paylaşımlı hosting hizmeti alıyorsanız, sunucu yönetimi bu firma tarafından sağlanmaktadır.
   Sunucu yönetimini daha iyi anlayabilmek için sunucu ve hosting kavramlarına daha yakından bakmak gerekir.
   Sunucu ve hosting arasındaki farklar nelerdir?
   Sunucu
   Herhangi bir bilgisayar ağı üzerindeki bilgi veya verileri kullanıcılara ya da farklı sistemlere paylaştıran, dağıtan donanım ya da yazılım sistemleridir. Başka bir şekilde ifade etmek gerekirse sunucular, günlük kullanımdaki bilgisayarlarımızın daha gelişmiş versiyonlarıdır ve bu gelişmiş bilgisayarlar aracılığı ile farklı ağlardaki bilgiler ve veriler farklı kullanıcılara dağıtılır.
   Sunucular farklı amaçlar için kullanılabilir. Örneğin bir internet sitesi sunucu üzerinde barındırılabilir ve bu internet sitesi üzerindeki veriler başka ağlardaki kullanıcılarla paylaşılabilir. Ya da bir online ve çoklu oyunculu bir oyunu bir sunucuda barındırabilir ve oyuncuların bu sunucu üzerinden oyuna erişerek oyunu oynamaları sağlanabilir.
   Hosting (Barındırma)
   Hosting, Türkçesiyle barındırma hizmeti ise, belli bir sunucu üzerinde kendi verilerinizi saklamak ya da internet sitenizi kurmak için ayrılan alandır. Belli bir amaç için konfigüre edilmiş sunucunun üzerinde verilerin ve bilgilerin barındırılması işlemidir. Hosting işlemleri sunucular üzerinde gerçekleşmektedir.
   Sunucu yönetiminin kapsamları ve yönetilen hizmetler nelerdir?
   Bir firmadan paylaşımlı hosting hizmeti satın aldığınızda, sunucu yönetimini hostingi satın aldığınız firmaya bırakmış olursunuz. Paylaşımlı sunucular tek bir firmaya ait değildir ve bu sebeple de bu sunucu üzerinde çok fazla sayıda firmanın verisi ya da internet sitesi bulunmaktadır. Hizmeti satın aldığınız firma, bu sunucuların sağlıklı ve performanslı çalışması için bir takım hizmetler sunmaktadır.
   Sunucu üzerinde oluşabilecek herhangi bir sorunda, firma doğrudan soruna müdahale ederek, sistemin normal hale gelmesine yardımcı olur. Bu tür hataların raporlarının tutulmasıyla beraber de ilerleyen zamanlarda benzer sorunların oluşmaması için bazı önlemler alır. Genel olarak sunucu yönetim hizmetinde;
   Sunucu takibinin yapılması, Sunucunun düzenli ve verimli çalışması için gerekli çalışmaların yapılması, Sunucu üzerindeki yazılımların güncel tutulması, Sunucu üzerinde oluşabilecek sorunlarda sisteme müdahale edilmesi Paylaşımlı sunucularda veri merkezleri bu hizmeti tüm müşterilerine sunmaktadır; ancak kişiye özel taleplerde müdahale etmek bir hayli zordur. Çünkü bir paylaşımlı sunucu üzerinde çok sayıda firmanın web sitesi ya da uygulaması barındırılmaktadır ve kişiye özel müdahale de bulunulması zaman ve iş gücü gerektiren bir çalışma olduğu için, talepte bulunan firmadan bu işlem için ayrı bir ücret talep edilebilir.
   Paylaşımlı sunucularda yapılacak olan değişikliklerin, tüm sistemi etkileyebileceğini göz önünde bulundurduğumuzda kişiye ya da kuruma özel taleplerin ücretlendirilmesi gerekmektedir.
   Dedicated ve Cloud sunucu kullanan kurum ve kişiler ise sunucu yönetimlerini kendileri yapmakla yükümlüdürler. Sunucular üzerindeki yazılımların kurulumları, sunucunun güvenliğinin sağlanması, herhangi bir sorun anında sunucuya müdahale edilmesi sunucu sahibinin yükümlülüğünde bulunmaktadır.
   Dedicated sunucu sahipleri, bu işlemleri yapmak istememeleri durumunda sunucu yönetim işlemini sunucuyu kiraladıkları firmadan isteyebilirler. Yukarıda bahsettiğimiz desteklerin yanı sıra kuruma özel talepler de karşılanabilir; ancak bu hizmetler yine belli bir zaman ve iş gücü gerektirdiği için kişi ya da kurum, dedicated sunucu yönetimi için ilgili firmaya belli bir ücret öder.
    
  • By TurkCraf
   Dosyayı Göster Andy-ChangeAuthor
   All phrases start with changeauthor_ for your convenience. Questions and Answers:

   Q: Does this also work for Resource Manager and or Media Gallery?
   A: No.User group permissions:

   In order to see the Change author link below the post, you will need to set the User group permissions for the Administrative group to Yes.

   How to use: Yükleyen TurkCraf Eklendi 18-03-2019 Kategori Addons & Eklenti Demo Linki  
  • By TurkCraf
   Download Free Xenforo 2.1.0 Final Release Premium Nulled
   Today, we are excited to announce that XenForo 2.1.0 has completed its pre-release phase and is now our primary supported XenForo version. This release adds a number of significant features to XenForo. The major features include:
   Native push notifications on supported devices/browsers Editor button management Enhanced editor integration and advanced BB code option syntax Markdown support Tables Reactions URL unfurling Emoji enhancements including an improved smilie menu with easy emoji access Video uploads Approval queue improvements Guest performance improvements including guest page caching Content bookmarking and sharing A fully featured REST API One click XenForo upgrades and easier add-on installation BB code and rich text editing for profile posts and comments Current requirements

   The following are minimum requirements:
   PHP 5.6 or newer (PHP 7.2 recommended) MySQL 5.5 and newer (MySQL 5.7/8.0 or equivalent recommended) All of the official add-ons require XenForo 2.1. Enhanced Search requires at least Elasticsearch 2.0.
  • By TurkCraf
   Dosyayı Göster Xenforo 2.1.1 Full
   Download Free Xenforo 2.1.0 Final Release Premium Nulled
   Today, we are excited to announce that XenForo 2.1.0 has completed its pre-release phase and is now our primary supported XenForo version. This release adds a number of significant features to XenForo. The major features include:
   Native push notifications on supported devices/browsers Editor button management Enhanced editor integration and advanced BB code option syntax Markdown support Tables Reactions URL unfurling Emoji enhancements including an improved smilie menu with easy emoji access Video uploads Approval queue improvements Guest performance improvements including guest page caching Content bookmarking and sharing A fully featured REST API One click XenForo upgrades and easier add-on installation BB code and rich text editing for profile posts and comments Current requirements

   The following are minimum requirements:
   PHP 5.6 or newer (PHP 7.2 recommended) MySQL 5.5 and newer (MySQL 5.7/8.0 or equivalent recommended) All of the official add-ons require XenForo 2.1. Enhanced Search requires at least Elasticsearch 2.0. Yükleyen TurkCraf Eklendi 18-03-2019 Kategori Xenforo  
 • Recently Browsing   0 members

×
×
 • Create New...