Jump to content

Forum işlerinden anlayan moderatör alınacaktır.

Forumbilgisi Forumbilgisi

Forum Bilgisi açıldı ve sizleri de aramızda görmek istiyoruz foruma kayıt olarak konulara katılır aramızda olmak isterseniz çok seviniriz.

Forumbilgisi Forumbilgisi
Search In
 • Diğer seçenekler ...
Sonuçlarda bul...
Sonuçlar içinde bul...
Mehmet

cPanel Hosting Limitleri Hakkında

Önerilen İletiler


cPanel/WHM panel 01 Eylül 2019 tarihinden itibaren satış politikasını değiştirdi.

Buna göre güncel lisans fiyatı olan

100 Alan adına kadar $40 fiyatını makul kıldı.

+Eklenecek olan her alan adı içinde $0.10 fiyat şartı koştu.

Bu fiyat kaidesine uymayarak Crackli cPanel vb. 3rd parti hizmet satışı yapmak ve rekabeti engelleyecek fiyat ile satış yapmak YASAKTIR.
LİMİTSİZ cPanel/WHM Hosting, Reseller Satışı YASAKTIR.

Tahmini Maliyetler ($1 = 6₺ baz alınmıştır!):

10 Hesap için $1 Aylık / $12 Yıllık (72₺)
20 Hesap için $2 Aylık / $24 Yıllık (144₺)
30 Hesap için $3 Aylık / $36 Yıllık (216₺)
40 Hesap için $4 Aylık / $48 Yıllık (288₺)

 • Teşekkürler 1

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

Forum Bilgisi Kullanıcıları

TurkCraf TurkCraf Administrators
Gökhan Bozkurt Gökhan Bozkurt Administrators
waxxi waxxi Members
Mehmet Mehmet Members

spacer.png

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Forumbilgisi.Com  Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Forumbilgisi.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler Buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde Forumbilgisi.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve Avukatlarımız size geri dönüş yapacaktır.

İletişim Kanalları

TÜM GENEL SORUNLAR İÇİN

info@forumbilgisi.com

Reklam Verin

REKLAM VERMEK İÇİN

reklam@forumbilgisi.com

Yasaklı Üyeler

BAN SORUNLARI İÇİN

ban@forumbilgisi.com

Yasal İşlemler

İHLAL BAŞVURUSU

ihlal@forumbilgisi.com

 • Etiket tabanlı benzer içerikler

  • Yazan: kurtadam
   Günde en az bir kez mutlaka girdiğimiz video platformu YouTube hakkında bilmediğiniz ilginç gerçeklerle karşınızdayız. Eğlence, eğitim, vakit geçirme vb. pek çok amaçla kullanılan YouTube üzerinde her gün milyonlarca insan milyarlarca saniye boyunca video izliyor. Bu kadar fazla kullanılan bir platform olduğu için de arkaplanda pek çok ilginç bilgi ortaya çıkıyor.
   YouTube hakkında tahmin edemeyeceğiniz hatta sorulsa bile doğru yanıtını bulmayacağınız bazı gerçeklerden oluşturduğumuz bu yazımızda sizlerle YouTube ile ilgili 5 çarpıcı ve gerçek bilgi sunacağım. Eğer youTube hakkında her şeyi biliyorum diyorsanız kendinize mini bir teste sokabilirsiniz.
   1. Çok popüler olmasına rağmen Facebook'tan küçük olması
   Günlük internet kullanımında en çok kullandığımız sosyal medya platformları Facebook ve youTube karşılaştırıldığında Facebook'un daha büyük olduğunu söyleyebiliriz. Nitekim konuyla ilgili yapılan çalışmalarda da ortaya çıkan sonuca göre internet kullananların yüzde 77'si Facebook kullanırken, yüzde 63'ü YouTube kullanıyor.
   2. YouTube trafiğinin yüzde 80'inden fazlasının Amerika dışından gelmesi
   Bu gerçeği ilginç yapan esas olarak YouTube'a yapılan ziyaretlerin yüzde 80'inin Amerika dışından gelmesinden çok ikinci sırada yer alan ülke. Tahmin etmenizi istesem uzun süre doğruyu bulmayacağınıza emin olduğum sorunn cevabı ise Suudi Arabistan. Günlük 90 milyon izlenme oranına sahip olan Suudi Arabistan, en çok YouTube kullanan ülkeler listesinde en üstlerde yer alıyor.
   3. YouTube üzerinde en çok aranan konu: Müzik
    
   Video platformu olmasına rağmen dinlediğimiz müzikleri bile bize açtırtan YouTube üzerinde en çok aratılan kelime ise daha tahmin edilebilir fakat yine de ilginç. YouTube kullanıcılarının en çok aradığı kelime ise Müzik. İkinciyi tahmin etmenizi istesem bir önceki gerçek bilgide olduğu gibi zorlanabilirsiniz. YouTube üzerinde en çok aratılan ikinci kelime ise Minecraft.
   4. Amerika'daki 14 - 17 yaş arasındaki çocukların yüzde 82'si YouTube kullanıyor
   Kulağa çok enterasan gelmemesine rağmen aslında oldukça ilginç bir bilgi de Amerika'daki 14 - 17 yaş arasında çocukların büyük çoğunluğunun YouTube'u kullanıyor olması. Fakat bu kullanım oranı süregelen bir artış ile değil özellikle son yıllarda büyük bir ivme ile oluştu. 7'den 77'ye tüm kullanıcıların severek kullandığı bir platform olan YouTube, özellikle gençler ve küçük yaştaki kullanıcılar tarafından da çok fazla kullanılıyor. Öyle ki YouTube çocuklara özel olarak YouTube Kids'i çıkardı.
   5. YouTube sayesinde Ice Bucket Challenge'a 150'den fazla ülke katıldı
   Geçtiğimiz yaz aylarında Microsoft'un patronu Bill Gates'in başlattığı Ice Bucket Challange'ı hatırlarsınız. Kafanızdan aşağı buzlu su dolu kovayı boşalttığınız etkinlik. İşte bu etkinliğin böylesine büyük bir viral olmasını sağlayan en önemli platform YouTube. 150'den fazla ülkeden katılım sağlayan Ice Bucket'cıların yayınladıkları videoların tamamı bir araya geldiğinde 1 miltyardan fazla görüntülenmeye ulaşılıyor.
  • Yazan: kurtadam
   Twitter, sosyal medya ve modern iletişimin öncülerinden. Daha önce benzeri görülmemiş bir etkileşim yaratması nedeniyle hemen her alandan araştırmacının ilgi odağı aynı zamanda. Psikologlar da Twitter'ın insanlar üzerindeki değişik etkileri ve kullanıcıların özellikleri üzerine sürekli çalışmalar yapıyorlar. Bu araştırmalar sonucunda ortaya çıkan ve muhtemelen bazılarını hiçbir yerde görmediğiniz 10 Twitter gerçeğini sizinle paylaşmak istiyorum.
   1-) “Twitter kulaktan kulağa oyunu gibi!”
       Çocukken oynadığımız kulaktan kulağa oyununu bilirsiniz. Sıranın en başındaki kişinin yanındakinin kulağına söylediği şey sıranın sonunda bambaşka bir şey olarak ortaya çıkar.
       Bir çok tweet, kullanıcılar tarafından tekrar tweetlenir (re-tweet) ama bu durum, orijinal tweetin yayılması esnasında, kullanıcılar tarafından istemli veya istemsiz olarak içeriğinin bozulmasına neden olmaktadır. Bu nedenle, Twitter'ı bir iletişim yolu olmaktan öte bir bilgi kaynağı olarak görmek yanlıştır.
   2-) “İnsanlar Twitter' arkadaşlarını takip etmek için giriyor”
       Twitter'daki networke dahil olma sebeplerinin başında, bireylerin arkadaşlarını takip ederek günlük hayatta parçası oldukları sosyal ağın sanal ortamdaki devamında yer alma isteği geliyor.
   3-) “Twitterdaki mesajların %40'ı havadan sudan muhabbetten başka birşey değil!”
       Yapılan bir araştırmaya göre, Twitter kullanıcılarının büyük kısmı incir çekirdeğini doldurmayan, havadan sudan konularla ilgili mesajlar atıyorlar. Yaklaşık %38'i ise bir konu üzerindeki diyalog (chat misali) mesajlarından ibaret. Sadece %4'ü gerçek anlamda bilgi içeren mesajlardan oluşuyor.
   4-) “Twitterdaki kullanıcıların ortalama yaşı 31″
   Bu durum, Facebook 33 iken Linkedin de ise 39. Yapılan bir çalışmada Twitter'ın en hızlı büyüdüğü yaş aralığı ise 18-24 yaş olarak belirlenmiş.
   5-) “Twitter'da erkekler daha çok takip ediliyor”
       Erkeklerin takipçi sayısı, kadınlara oranla %15 daha fazla. Normalde, sosyal ağlarda, kadınların daha fazla ilgi odağı olduğunu ortaya koyan birçok araştırmanın aksine, Twitter'da lider pozisyonunda erkekler var. Buna karşın, atılan tweet sayısı kadın ve erkeklerde birbirine çok yakın.
   6-) “Twitter'dakilerin %80'i sadece kendisi hakkında mesaj atıyor”
       Bu ilginç istatistiğe göre, kullanıcıların sadece %20'si değişik konularda mesajlar atarken, büyük çoğunluk sadece kendileriyle ilgili konularda mesaj atıyor; başka konularda yazılanlarla hiç alakadar olmuyor. Büyük çoğunluğu oluşturan bu grubun ağı diğer gruba göre çok daha küçük olduğu için Twitter'ın çok da sosyal bir ortam olduğunu söylemek mümkün değil.
   7-) “Trend Topic'ler bir kerelik ve kısa ömürlü!”
   Trend olan konular genellikle bilgi ve haber ağırlıklı konular. Bunlar en fazla birkaç gün trend olurken bir haftayı aşan trend topic sayısı çok sınırlı. Birçok trend konusu sadece bir kez trend olurken bir daha haklarında kimse konuşmuyor.
   8-) “Twitterda her kullanıcı için ortalama tweet atma sayısı sadece 1″
   Twitter'daki tweetlerin %90'ını sadece kullanıcıların %10'u atıyor. Diğer sosyal ağlarda bu kadar çarpık bir dağılım söz konusu değil. İnsanların çoğu Twitter'a girdikten sonra sadece ortalama 1 tweet atarken bunun dışında hiçbir konuda etkileşime geçmeden sadece takip ediyorlar. Twitter bu haliyle, yüksek etkileşim veya sosyalleşmeden uzak ve Wikipedi benzeri bir yapıya daha benzer gözüküyor.
   9-) “Varoluş sancısı (existential angst) tweet atmak için en büyük motivasyon kaynağı”
       Varoluş sancısı, varoluşçu felsefenin temel kavramlarından biridir. En basit anlamıyla, varolmanın anlamsızlığını hisseden insan üzerinde yarattığı bir iç sıkıntısı halidir. Yani bir anlamı, amacı olmayan hayatının, kişide yarattığı negatif ruh halidir. Twitter ise özellikle dışadönük kişilik sahiplerine, istedikleri ilgi ve alakayı verdiği için onlara bir nevi yaşama sevinci ve hayattan keyif alma şansı tanıyarak varoluş sancısından kurtulmalarına yardım etmektedir. Bu yönüyle Twitter, narsistik insanların da odak haline gelmelerine yardım ettiği için, bu tip kişilerin hayatlarının önemli bir parçası durumunda.
   10-) “Twitter, sosyal ağ değil eğlenceli vakit geçirme ağı”
       Twitter kulanıcıları bu alanı sosyalleşmekten ziyade diğer insanlarla ilgili ilginç bilgileri aldıkları bir haber ağı olarak görüyorlar. Bu mecradan edindikleri bilgilerin, kendilerine diğer ortamlarda edindiklerinden, daha fazla keyif verdiğini söylüyorlar.
  • Yazan: kurtadam
   Instagram’da paylaşılan ve hayata yön veren en son trendler, sosyal medya platformunun en hızlı şekilde büyümesini sağlıyor. Günümüzde artık her şey “Insta” dersek sanıyoruz yanılmış olmayız. Hız kesmeden büyüyen fotoğraf paylaşım platformu Instagram’ın yenilenen özellikleri, markanızı çevrimiçi olarak çarpıcı görsellerle veya videoalarla sergileyebilme fikri her yönüyle heyecan verici bir deneyim sunuyor.
   Bu sebeple, ister Instagram’ı sevin ister sevmeyin aşağıda paylaşacağımız kısa ama önemli bilgiler, bu platformun ne kadar önemli bir yere sahip olduğunu ve Instagram’ı aktif olarak kullanmanın markanız ya da şirketiniz açısından ne kadar önemli olduğunu görmenizi sağlayacak:
   1.    Instagram’ın aylık 700 milyon aktif kullanıcısı var.
   2.    Modayı yakından takip edenler, platformu günde 15 kat fazla kontrol ediyor ve diğer Instagram kullanıcılarından 5 kat fazla fotoğraf tüketiyor.
   3.     Instagram’daki fotoğraflar, videolardan %36 oranında daha çok ilgi görüyor.
   4.     Instagram’da en iyi performansa sahip post’lar genellikle markalı içerikler oluyor.
   5.     Yüzlerin yer aldığı fotoğraflar %38 daha fazla beğeni alıyor.
   6.     25 yaş altı kullanıcılar Instagram’da günde 32 dakikadan fazla vakit geçiriyor.
   7.     Nike, H&M, Zara ve Forever21 Instagram’da ilk 5’te yer alan moda markaları.
   8.    Instagram’da yer alan markaların çoğu %3-6 oranında etkileşim alıyor.
   9.    Konum bilgisi içeren post’lar %79 daha fazla etkileşim getiriyor.
   10.  Instagram kullanıcılarının %70’i platformda marka araştırması yapıyor.
   11.  Kullanıcıların %80’i bir ya da daha çok markayı takip ediyor.
   12.  Pazarlama sektörünün yalnızca %36’sı markasını ya da ürününü öne çıkarmak için Instagram kullanıyor.
   13.  18-29 yaş Instagram kullanıcı oranı %53.
   14.  30-49 yaş Instagram kullanıcı oranı %25.
   15.  50-64 yaş aktif Instagram kullanıcı oranı %11.
   16.  65 üstü yaş Instagram aktif kullanıcı oranı %6.
   17.  Beyonce’nin hamileliğini duyurduğu post, 11 milyon beğeni alarak rekor kırdı.
   18. Kullanıcıların %26’sı Instagram’da yılda 75.000 dolar kazanıyor.
   19.  Instagram Hikayeler, şimdiden Snapchat’in tamamından daha büyük.
   20. 100 milyon Instagram kullanıcısı “hikayeler” özelliğini günlük bazda kullanıyor.
   21.  Her ay 120 milyon Instagram kullanıcısı bir iş kurabilmek hakkında bilgi alışverişinde bulunmak için birbirleriyle iletişime geçiyor.
   22.  Instagram’da günümüz itibarıyla 8 milyon işletmenin profili bulunuyor.
   23.  İşletmelerin 1 milyonundan fazlası Instagram’a aktif olarak reklam veriyor.
   24.  2017 sonunda ABD şirketlerinin %70,7’si Instagram’ı pazarlama faaliyetleri için kullanıyor olacak.
   25.  En popüler Instagram hesabı Instagram’a ait ve 226 milyon takipçisi var.
   26.  Instagram kullanıcılarının %80’i ABD dışından.
   27.  “Instagram” kelimesi Google’da her ay 16.600.000 kere aratılıyor.
   28.  Instagram’da her gün 95 milyon fotoğraf ve video içeriği paylaşılıyor.
   29.  Instagram post’larının %70’i kimse tarafından görülmüyor.
   30.  Kuruluşundan bu yana Instagram’da 40 milyar fotoğraf ve video paylaşıldı.
   31.  2016’nın sonuna kadar Instagram’da 282 milyon selfie paylaşıldı.
   32.  En az 1 hashtag içeren Instagram post’ları diğerlerine oranla ortalama %12,6 daha fazla etkileşim alıyor.
   33.  Instagram’ın en popüler filtreleri: Clarendon, Gingham ve Juno/Lark.
   34.  Kullanıcı tabanlı içerikler %4,5 daha yüksek dönüşüm oranı sağlıyor.
   35.  Instagram’da yer alan metinlerin %50’si emoji içeriyor.
 • Konular

 • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

  Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

×
×
 • Yeni Oluştur...