Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Forum işlerinden anlayan moderatör alınacaktır.

Forumbilgisi Forumbilgisi

Forum Bilgisi açıldı ve sizleri de aramızda görmek istiyoruz foruma kayıt olarak konulara katılır aramızda olmak isterseniz çok seviniriz.

Forumbilgisi Forumbilgisi
Sign in to follow this  
kurtadam

Yapay Zekâ İş Dünyasini Nasil Deği̇şti̇ri̇yor?

Recommended Posts

1595192929_4eyl_blog-748x3501.jpg.12d379df4b1158dda87ba6328e4d4688.jpg

 

Bu yazımızda ise yapay zekâ teknolojisinin iş dünyasını nasıl şekillendireceği konusunda şirket CEO’larının yorumlarını derledik.

Russell Glenister-Curation Zone CEO:

Yapay zekâ, sürücüsüz arabalar gibi yapılması imkânsız görünen şeylerin mümkün olabileceğini bize göstermeye başladı. Bu alandaki gelişmeyi destekleyen en önemli öğeler, yapay zekânın öğrendiği veriyi yorumlayabilmesi ve hızlı “GPU”lar (Graphical processing unit) oldu. Yapay zekânın başarılı olabilmesi için iki şart var: Hızlı işlemciler ve anlaşılabilir veri akışı.

Dr. Nathan Wilson-Nara Logics CTO:

Yapay zekâ bir restoran tarafından konuklarına kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmak için pekâlâ kullanılabilir. Yapay zekâ kullanımı ile ortamda bulunan konukların ilgi alanlarına ve sunulan yemeğin çeşitliliğine göre, yemek yerken çalınacak müzik belirlenebileceği gibi, restoranın duvarlarının renkleri ve görselliği de değiştirilebilir.

Dr. Hossein Rahnama-Flybits CEO:

İş gücünün yapısı ve şablonu değişiyor, ancak yapay zekânın mevcut işlerin yerini alacağını düşünmüyorum. Yapay zekâ, bilgi üzerine kurulu bir ekonomik sistem ve daha gelişmiş bir hayat formu oluşturmamız için otomasyonlar yaratmamızı sağlayacak.

Amir Husain-SparkCognition CEO:

Yapay zekâyı yazılımcılığın ikinci dönemi olarak görüyorum. Halihazırda bu işi yapan bir yazılımcının öngöremeyeceği olasılıkları öngörüp, iyileştirme yapmak için kendi başına aksiyon alacak bir sistemden bahsediyoruz. Örneğin siber güvenlik sistemlerinde herhangi bir yazılımcının içinden çıkamayacağı bir karmaşıklığı çözmek için kaçınılmaz olarak yapay zekâya ihtiyacınız olacak.

İş süreçlerinde SAP’nin yapay zekâ yazılımı HANA’yı kullanan, dünyanın en büyük perakende zinciri Walmart’ın CIO’su Karenann Terrell yapay zekâya niçin ihtiyaç duyduklarını anlatıyor:

Dünya genelinde 11 bin mağazamızda operasyon yönetiyoruz. Bu operasyonda bilgisayarlardan, mobil cihazlardan, finansal işlemlerden, sensörlerden ve üretim bandındaki ekipmanlardan elde edilen veriler HANA tarafından toplanarak anlamlandırılıyor. Bu sayede süreçleri nasıl hızlandırabileceğimizi ve operasyonu yürütmek için ne kadar kaynağa ihtiyacımız olduğunu görebiliyoruz.


Güzel günler...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

Öne Çıkan Üyeler

TurkCraf TurkCraf Administrators
Gökhan Bozkurt Gökhan Bozkurt Administrators
waxxi waxxi Members
Mehmet Mehmet Members
kurtadam kurtadam Members
muhammed muhammed Members
mehmet1881 mehmet1881 Members

spacer.png

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Forumbilgisi.Com  Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Forumbilgisi.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler Buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde Forumbilgisi.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve Avukatlarımız size geri dönüş yapacaktır.

İletişim Kanalları

TÜM GENEL SORUNLAR İÇİN

info@forumbilgisi.com

Reklam Verin

REKLAM VERMEK İÇİN

reklam@forumbilgisi.com

Yasaklı Üyeler

BAN SORUNLARI İÇİN

ban@forumbilgisi.com

Yasal İşlemler

İHLAL BAŞVURUSU

ihlal@forumbilgisi.com

×
×
  • Create New...